kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Nabi, Põlluste ja Vassiljev said Ilveselt teenetemärgi", BNS, 6. veebruar 2013

06.02.2013

Spordiga seotud inimestest saavad tänavu president Toomas Hendrik Ilveselt teenetemärgi maadleja Heiki Nabi, tema treener Henn Põlluste ja jalgpallur Konstantin Vassiljev.

Heiki Nabi saab Ilveselt Valgetähe II klassi, Henn Põlluste Valge tähe III klassi ja Konstantin Vassiljev Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Maadleja Heiki Nabi võitis mullu suvel Londoni olümpiamängudel maadluses hõbemedali.

Konstantin Vassiljev on Eesti jalgpallikoondise üks võtmemängija, kelle löödud väravad on toonud koondisele mitmeid võite.

Presidendilt on iga aasta saanud teenetemärgi mitmeid tunnustatud spordiga seotud inimesi. Mullu said Ilveselt Valgetähe III klassi teenetemärgi sumomaadleja Baruto ehk Kaido Höövelson ning Valgetähe IV klassi teenetemärgi võrkpalli rahvusmeeskonna peatreener Avo Keel, Eesti jalgpallikoondise peatreener Tarmo Rüütli ja maadlustreener Jakob Proovel. Puuetega sportlaste ujumistreener Õnne Pollisinski ja rattatreener Erich Perner Pärnumaalt said mullu Valgetähe V klassi teenetemärgi.

President Toomas Hendrik Ilves otsustas 2011. aastal anda teenetemärgi vehkleja Nikolai Novosjolovile, jalgpallitreener Martin Reimile ja endisele korvpallurile Viktor Viktorovile. Novosjolov sai Valgetähe III klassi ning Reim ja Viktorov Valgetähe V klassi teenetemärgi.

2010. aastal said Ilveselt teenetemärgi jalgpallur Mart Poom ja korvpallur Gert Kullamäe. Mart Poom sai presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi ning Gert Kullamäe Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Jalgpalluritest on riikliku teenetemärgi saanud lisaks ülalmainitutele endised peatreenerid Teitur Thordardson, Arno Pijpers ja Jelle Goes, keda riigipea on tunnustanud Maarjamaa Risti IV klassi teenetemärgiga ning Roman Ubakivi, kes sai Punase Risti V klassi teenetemärgi. Jalgpallur Marko Kristal on saanud Punase Risti V klassi ja Martin Reim Valgetähe V klassi teenetemärgi.