kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Ilves: oleme valmis asjalikuks dialoogiks Venemaaga", BNS, 24. jaanuar 2013

24.01.2013

President Toomas Hendrik Ilvese sõnul on Eesti alati soovinud Venemaaga häid suhteid ja on valmis ka praegu asjalikuks dialoogiks.

"Eesti on alati soovinud Venemaaga konstruktiivseid, heanaaberlikke ning vastastikku lugupidavaid ja vastastikku kasulikke suhteid," ütles Ilves BNS-ile kommentaariks Venemaa presidendi Vladimir Putini neljapäevasele avaldusele.

"Oleme valmis avameelseks, asjalikuks ja püsivaks dialoogiks kõigil teemadel, mis puudutavad Eesti-Vene kahepoolset koostööd nagu ka NATO ja Euroopa Liidu suhteid Venemaaga," lausus Ilves.

Venemaa president Vladimir Putin kinnitas neljapäeval Eesti suursaadikult Jüri Luigelt volikirja vastu võttes oma valmisolekut edendada Eestiga heanaaberlikke suhteid, teatas Interfax. "Me oleme naabrid, meie huvid kattuvad paljudes valdkondades. Ma teen ettepaneku kasutada see positiivne potentsiaal ära," ütles Putin neljapäeval Kremlis Moskvas välisriikide suursaadikutelt volikirju vastu võttes.

Putini kinnitusel on Venemaa valmis ehitama konstruktiivseid suhteid, järgides heanaaberlikkuse põhimõtteid ja austades teineteise huvisid.

President Toomas Hendrik Ilves nimetas Jüri Luige Eesti suursaadikuks Venemaal mullu juunis.