kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Tänavu toimub Võidupüha paraad Haapsalus", BNS, 14. jaanuar 2013

14.01.2013

Presidendi kantselei kinnitusel tegi president Toomas Hendrik Ilves Kaitseliidule ettepaneku korraldada tänavu Võidupüha paraad Haapsalus.

Kaitseliidu pressiesindaja Tanel Rütmani sõnul tõstab Haapsalus korraldatav paraad kesksele kohale väärtused ja traditsioonid. "Tänavune aasta on Eesti Vabariigi 95. juubeliaasta ning Kaitseliit kui Eesti vanim ja ka suurim riigikaitseorganisatsioon peegeldab just neid väärtusi, tänu millele meil oma riik on: need on omaalgatus, aktiivsus ja isamaa-armastus," ütles Rütman BNS-ile.

Mullu toimus Võidupüha paraad Pärnus.

Kaitseliidu korraldatavad südasuvised Võidupüha paraadid said alguse 1934. aastal. Võidupüha paraadide taaskorraldamise idee käis 1992. aastal välja president Lennart Meri ning samal aastal rivistusid Eesti kaitsjad üles Tallinnas Kadrioru lossi esisel.

Ka 1993. aastal tähistati Võidupüha Tallinnas, seejärel Tartus, Pärnus, Narvas, Võrus ja Viljandis. 1999. aastal toimus paraadValgas, 2000. aastal Haapsalus, siis taas Pärnus, Põlvas, Jõhvis ja Rakveres. 2005. aasta paraadi sai nautida Paides, järgmisel aastal toimus üritus mereparaadina Saaremaal Küdema lahes ning 2007. aastal Raplas.

2008. aastal korraldas Kaitseliit presidendi ettepanekul Võidupüha paraadi Tallinnas, 2009. aastal Jõgeval, 2010. aastal Viljandis ja tunamullu Tartus.