kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Veebileht: riigipeadest tegi Twitteris parima avapostituse president Ilves", Postimees, 12. detsember 2012

12.12.2012

Toimetas: Teelemari Loonet


E-diplomaatia analüüsimisele pühendatud veebileht Twiplomacy valis Eesti president Toomas Hendrik Ilvese tehtud postituse Twitteri parimaks riigipea kirjutatud avalauseks.

«Help! I'm being followed;-)» («Appi! Mind jälitatakse») kirjutas Ilves esimeses oma konto alt tehtud postituses, vahendab veebikülg Tech Europe.

Eesti presidendi Twitteri-avalause sõnastuse teeb mänguliseks asjaolu, et keskkonnas kellegi postituste jälgimiseks tuleb vajutada nuppu «Follow» ehk «Jälgi». Sama sõna võib sõltuvalt kontekstist aga ka jälitamist tähendada.

Teised riigipead nii teravmeelsete avapostitustega ei hiilga: Kreeka peaminister Antonis Samaras kirjutas kolme aasta eest oma esimeses Twitteri-säutsus «Avastan Twitterit» ning Iirimaa president Michael D. Higgins teatas enda avapostituses samuti lakooniliselt «Saadan teele oma esimese säutsu».

Herman Von Rompuy ei hakanud aga teesklemagi, et oma säutse ise kirjutab, vaid tema konto alt tehtud esimeses postituses sedastati, et arvuti taga on Euroopa Komisjoni presidendi meediatiim.

Kõige enam jagatud Twitteri postitusega on riigipeadest aga hakkama saanud USA president Barack Obama. Tema üles laetud fotot, kus ta embab oma abikaasat ja mille juures seisab tekst «Neli aastat veel», on suhtluskeskkonna kasutajad jaganud 816 000 korda. Obamal on Twitteris 24 miljonit jälgijat (võrdluseks: popstaar Justin Bieberil on neid 31 miljonit).

Obama esimene Twitteri-postitus kõlas aga nii: «Arvan, et oleme Iraagi sõja lõppemisest vaid ühe allkirja kaugusel. Uuri lähemalt aadressilt barackobama.com.»


Artikkel Postimehe veebilehel.