kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Ilves õnnitles Obamat USA presidendivalimiste võidu puhul", BNS, 7. november 2012

07.11.2012

President Toomas Hendrik Ilves saatis kolmapäeval Barack Obamale õnnitluse Ameerika Ühendriikide presidendiks tagasivalimise puhul.

"Euroopa ja Ameerika Ühendriigid seisavad ühiste väljakutsete ees, meie mõlema majandused vajavad uut käiku ja meie julgeolek peab olema valmis tänasteks, mitte eilseteks ohtudeks," kirjutas president Ilves Obamale.

Ilves märkis presidendi kantselei pressiesindaja teatel, et Euroopa Liidul ja Ameerika Ühendriikidel kui liberaalsetel demokraatiatel lasub kohustus ja vastutus seista ühiste väärtuste eest, mida ohustavad nii autortaarne kapitalism kui ka füüsiline või küberruumi terrorism.

"Eesti, Atlandi-ülese koostöö toetaja Euroopa Liidus ja pühendunud liitlane NATO-s, teeb kõik säilitamaks tugevaid sidemeid, mis meie vahel toimivad. Üheskoos suudame rohkem kui igaüks eraldi," kirjutas president Ilves.

Teisipäeval toimunud USA presidendivalimised võitis ametisolev demokraadist riigipea Barack Obama, seda hoolimata vabariiklaste kandidaadi Mitt Romney tugevast kampaaniast, esimest ametiaega tumestanud majandusraskustest ja kõrgest tööpuudusest.