kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"President andis üle tänavused hariduspreemiad", ERR Uudised, 1. november 2012

Toom Õunapuu, Urve Keskküla, president Toomas Hendrik Ilves, Aime Punga ja Elmu Mägi
© Jelena Rudi

01.11.2012

Karin Koppel


President Toomas Hendrik Ilves andis täna üle tänavused hariduspreemiad, mille pälvisid Hugo Treffneri Gümnaasiumi õppealajuhataja Aime Punga, pedagoogikateadlane ja õppekirjanduse autor Toom Õunapuu ning Tallinna Nõmme noortemaja liikumisrühma õpetaja Urve Keskküla.

Presidendi reaalteaduste eripreemia pälvis Pärnu Koidula gümnaasiumi füüsikaõpetaja Elmu Mägi, teatas presidendi kantselei.

"Pühendunud ja head õpetajad on Eesti üks suuremaid väärtusi," ütles Ilves preemiate üle andmisel ja lisas, et tänu haridusele, haritud inimestele ning pidevale soovile juurde ning edasi õppida oleme me saanud rahvaks, suutnud hoida ja edendada oma kultuuri ning loonud iseseisva riigi.

"Ning vaid samamoodi, haridust hinnates ning julgelt ettepoole vaadates, saab Eesti edasi minna. Seetõttu peame hariduse tulevikule mõeldes väärtustama õpetajate panust, sest vaid head õpetajad annavad head haridust. Tegema seda nii moraalselt kui ka riigieelarvet koostades," lisas riigipea.

Preemiate suurus on 4800 (Aime Punga), 3500 (Toom Õunapuu) ja 2900 (Urve Keskküla) eurot. Reaalteaduste eripreemia suurus on 3900 eurot.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.