kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Ilves ÜRO-s: diplomaatia peaks sõdu takistama", ERR Uudised, 27. september 2012

President Toomas Hendrik Ilvese kõne ÜRO Peaassamblee 67. istungjärgul ÜRO peakorteris
© Vabariigi Presidendi Kantselei

27.09.2012

Neeme Raud
Toimetas Inga-Gretel Linkgreim


President Toomas Hendrik Ilves pidas kõne ÜRO peaassambleel. Nagu paljud teisedki riigijuhid, peatus ta pikemalt Lähis-Idas toimuval, kuid rääkis ka sõnavabadusest ja infotehnoloogiast.

ÜRO kõnepulti astudes rääkis president Ilves Süüriast, kus jätkub kogu maailma silme all vägivald. Ta kõneles ka USA-vastastest demonstratsioonidest islamiriikides ning Ameerika Ühendriikide suursaadiku Christopher Stevensi tapmisest Banghāzīs, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Diplomaatia peaks takistama sõdu. Kui diplomaate rünnatakse, tunneme end kõik vähem turvaliselt. Teame, millest räägime: ka meie diplomaate on rünnatud, õnneks mitte niisuguste tagajärgedega kui Banghāzīs," kõneles Ilves.

ÜRO saalis kuulas teiste seas presidenti ka Eesti suursaadik USAs, Marina Kaljurand, kes Moskvas suursaadikuks olles langes rünnakute ohvriks.

President rääkis pikemalt ka infotehnoloogiast ja küberturvalisusest, meenutades maailmale, et Eesti oli esimene riik, kes langes küberrünnaku ohvriks, kuid on nüüd Freedom House'i pingereas maailma kõige vabama internetiga maa.

"Väljendusvabadus on inimõigus, olgu siis tegemist linnaväljaku, ajakirjanduse või küberruumiga," sõnas riigipea.

Täna on president peakõneleja Washingtonis toimuval esinduslikul küberjulgeoleku konverentsil.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.