kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"President kaitseb geikogukonda: hukatuslik vihkamine ei vii Eestit edasi!", Delfi, 12. september 2012

12.09.2012

Toimetas Anne Sääsk


Eesti geikogukonnal on põhjust rõõmustada, sest kui varem pole keegi mitte sellest ringkonnast pärit inimestest eriti julgenud nende kaitseks sõna võtta, siis nüüd on oma suu lahti teinud Eesti üks tähtsaimaid arvamusliidreid, president Toomas Hendrik Ilves.

"Vaevalt, et vihkamine, sallimatus ja ebainimlik suhtumine kaasmaalastesse viib niigi väikest Eestit edasi," edastab Ilves oma mõtteid suhtlusportaalis Facebook. "Kui mõistetakse a priori hukka kasvõi väiksematki osa me rahavast, siis tegemist on puhta hukatasliku vihkamisega. Iga inimene on meile ülitähtis ja oluline. Kui ei ole, ei ole ka Eestil lootust. Ligimese armastuseta Eesti ei jää kestma, vihkamise Eesti kaob. Kui arvatakse, et lapse mõrv on õigustet, siis paneme poe kinni, sest selline riik ei ole kestlik. Ausalt."

Eesti kogukonna eestkõneleja Lisette Kampus nendib Publikule, et varem pole keegi Eestis LGBT inimeste vanemate poole mingit sõnumit saatnud, sest keegi ei julge. "Toomas Hendrik Ilves edastas eile oma väga ilusa ja tugeva steitmendi! See on paljudele päris suur asi," hindab ta presidendi pingutust.


Artikkel Delfi veebilehel.