kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"President Ilves pidas väärikate ülikoolis avaloengu", Pärnu Postimees, 13. september 2012

© Urmas Luik (Pärnu Postimees/EMF)

13.09.2012

Silvia Paluoja, reporter


Tartu ülikooli Pärnu kolledži väärikate ülikooli neljas õppeaasta algas kolmapäeva õhtupoolikul avaloenguga, mille pidas vabariigi president Toomas Hendrik Ilves teemal "E-riik Eesti".

Pool tuhat kuulajat said Strandi konverentsisaalis presidendilt ülevaate Eesti edusammudest e-riigina, mis saabki oma suurust näidata infotehnoloogia vahendite võimaluste kasutamisega.

"Me võime natukene rohkem tunda uhkust oma saavutuste üle, kui me seda teeme," mainis president. Lisades, et Eesti taasiseseisvumine oli aeg, mil starditi personaalarvutite kasutuselevõtuga teiste riikidega ühel ajal.

President tõi elulisi näiteid arvuti igapäevasest kasutamisest ka väärikas eas inimeste hulgas, digiretseptide kasutuselevõtust, mida teeb valdav enamus ehk 95 protsenti elanikest.

"Ärge kartke arvuteid, kasutage neid julgelt ja sageli, ja kui arvutit ei ole kodus, minge raamatukokku, vallamajja, kooli või päevakeskusesse ja nii saate tervisliku jalutuskäigu veel lisaks," rääkis president.

Väärikate ülikooli uue õppaasta 481 alustajat tervitasid Tartu ülikooli Pärnu kolledži direktor Henn Vallimäe ja Pärnu linnapea Toomas Kivimägi. Muusikalise tervituse lisasid Pärnu ühisgümnaasiumi laulusolistid Arabella Saks ja Jaana Jurtšenkova õpetaja Evelin Mei juhendamisel.


Artikkel Pärnu Postimehe veebilehel.