kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"President tunnustas kauneid kodusid", Virumaa Teataja, 24. august 2012

24.08.2012

Läinud pühapäeval tunnustas kodukaunistamise liikumise patroon president Toomas Hendrik Ilves Haapsalu kultuurikeskuses üleriigilise konkursi "Eesti kaunis kodu 2012" võitjaid. Tunnustatute seas oli peale kodude ka näiteks külasid, kirikuid, omavalitsusi ning asutusi. Igast maakonnast valis sealne konkursikomisjon välja 3–5 nominenti.

Lääne-Virumaalt pälvisid tunnustuse perekond Hõbemägi kodu Rakveres Õli tänaval, perekond Klammeri Raja talu Vinni vallas Voore külas, samuti Haljala lasteaed Pesapuu ning Venevere küla Laekvere vallas.

Perekond Hõbemägi väikesel linnakodul on ilus võilillevaba muru, peenardel laiub värvikirev tulbikollektsioon, mis suvel asendub pojengide ja päevaliiliatega. Köögiviljaaed asub krundi tagaaias, mis on tõstetud aia üldpinnast kõrgemale ja servatud paekiviga. Aeda ehivad võimas jääkaruskulptuur ja mätaskatusega kaevuraketis.

Perekond Klammer majandab umbes 200 hektarit maad, neil on üle 1200 veise ja tuhandetesse ulatuv sigade hulk.

Suure tootmistalu iluaeda ehib uus hooldatud muruplats. Elumaja esist kaunistavad kukerpuu- ja elupuuhekk ning vanad õunapuud. Maja ääres püüavad pilku lillepeenrad. Pere tarbeks kasvatatakse köögi- ja puuvili oma köögivilja- ja marjaaias.

Venevere külas on vana koolimaja aastate jooksul ümber ehitatud seltsimajaks, püstitatud uus puukuur ja laululava. Teoks tehti Venevere küla suur unistus – veskitiikide taastamine. Tiikide juurde rajati telkimisala ja võrkpalliplats.

Haljala lasteaed Pesapuu sai mullu lõppenud remondi käigus renoveeritud hoone, õueala ja basseini. Õueala ahvatleb lapsi liiklusradade, atraktsioonide ja spordiväljakuga.

Õuesõppe teeb atraktiivsemaks õuesõppepaviljon, rajatav loodusrada ja peenar, mille roheline läheb värskelt laste söögiks ja ravimtaimed joogiks.