kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Ilves nimetas Kulli suursaadikuks Coreper I komitees", BNS, 20. mai 2012

20.05.2012

TALLINN, 20.mai, BNS - President Toomas Hendrik Ilves nimetas Clyde Kulli suursaadikuks esindajaks alaliste esindajate komitees ehk Coreper I komitees.

Ilves nimetas Kulli Eesti erakorraliseks ja täievoliliseks suursaadikuks, esindajaks alaliste esindajate komitees (Coreper I komitees), asukohaga Brüsselis, seisab presidendi koduleheküljel. Seni oli Eesti suursaadik Coreper I komitees Gert Antsu.

Clyde Kull on diplomaatilisel tööl alates 1991. aastast. Aastatel 1991-1992 oli ta Eesti esindaja Euroopa julgeoleku- ja koostöökonverentsi (CSCE - praegune OSCE) juures, 1992-1996 Eesti suursaadik Belgias, Hollandis ja Luksemburgis ning NATO juures ja aastatel 1992-1997 suursaadik Euroopa Liidu juures.

1998.-1999. aastal töötas Kull välisministeeriumi asekantslerina majandus- ja konsulaarküsimustes. Alates 2000. aastast oli ta Eesti alaline esindaja Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures Genfis.

Aastatel 2004-2008 oli Kull Eesti suursaadik Saksamaal, pärast seda asus ta tööle välisministeeriumi poliitikaosakonna direktori ametikohale. Aastal 2010 sai Kull välisministeeriumi poliitika asekantsleriks.

Lühend Coreper tähendab ametnike töörühma/komiteed, kelle ülesanne on valmistada ette nõukogu kohtumisi.

Coreperi kuuluvad liikmesriikide alalised esindajad ehk EL-i suursaadikud ja nende asetäitjad. Coreper I kuuluvad EL-i suursaadikute asetäitjad ning Coreper II kuuluvad suursaadikud ise.

Coreper II tegeleb tavaliselt Euroopa Ülemkogu käsitlevate küsimuste, samuti üldasjade ja välissuhete nõukogu, majandus- ja rahandusasjade nõukogu ning justiits- ja siseküsimuste nõukogu pädevusse jäävate küsimustega.

Coreper I valmistab ette üldküsimusi, mis jäävad nõukogu teiste koosseisude pädevusse.