kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"President Toomas Hendrik Ilves väisas Kevadtormi", Virumaa Teataja, 17. mai 2012

17.05.2012

Teele Üprus


President Toomas Hendrik Ilves ja kaitseminister Urmas Reinsalu külastasid eile kaitseväe suurõppuse Kevadtorm 2012 käigus Vinnis asuvat tagalapataljoni.

President hindas Eesti Kaitseväe tegevuse samm-sammult professionaalsemaks muutumist. Tema sõnul tuleb eestlastel oma kaitseteenistuse üle uhke olla.

Ringkäiku juhtis tagalapataljoni ülem major Tarmo Luhaäär, kes tutvustas tagalapataljoni tegevust ning selgitas, et nende töö seisneb teiste üksuste varustamises.

President Ilves rääkis, et on loomulik, kui riigid oma kaitsesse ise panustavad. "Kui me tahame, et meie riigil oleks tõhus kaitse, siis tuleb meil sellesse ka rahaliselt panustada," ütles president. Ta hindas kõrgelt vabatahtlike panust, näiteks kaitseliitlaste ja reservväelaste oma. "Meie reservväelaste kohaleilmumise protsent on uskumatult kõrge, kui teiste riikidega võrrelda," oli Ilves rahul.

"Korralikult ette valmistatud reservarmee on meie esmase kaitsevõime selgroog, üks meie julgeoleku alustaladest," nõustus presidendiga kaitseminister Urmas Reinsalu, rõhutades, et Eesti kaitsekontseptsioon eeldab pärast ajateenistust oma sõjaliste oskuste regulaarset värskendamist.

Vinni loodud tagalapataljoni ala ääristavad ka kohalike inimeste aiamaad, kus toimetav Tatjana ei teadnud presidendi visiidist ega Kevadtormist midagi. "Kui üleeile siia tulin, siis nägin alles ja kohe ehmatasin, läksin tagasi. Aga tädikesed ütlesid, et mine, nad lubavad küll," rääkis Tatjana, kes eile, labidas kaenla all, juba julgemalt aiamaale tagasi läks. Tema arvates on põnev, kui keegi ümbruses liigub ja toimetab, sest tavaliselt seal kandis inimesi pole. "Esialgu oli küll tunne nagu sõjas, aga olen juba harjunud."

Eilse visiidi ajal toimus ka näitlik õhurünnak, mil sõdurid üle peade lendava lennuki pihta demonstratiivselt tule avasid.

3. mail alanud Kevadtormil osaleb sel aastal 4500 meest ja 1000 masinat.