kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Ilves ja Kasparov väitlesid Pärnus innovatsiooni teemal", ERR Uudised, 19. aprill 2012

Garri Kasparov ja president Toomas Hendrik Ilves
© Urmas Kamdron

19.04.2012

Toimetas Inga-Gretel Linkgreim, Merili Nael


Pärnus toimunud finantskonverentsil arutlesid Euroopa tunnustatud mõtlejad ja äriliidrid Euroopa finantstuleviku üle tänaste kriiside valguses.

Debatil keskendusid Eestis viibiv Venemaa oppositsioonipoliitik ja malelegend Garri Kasparov ning president Toomas Hendrik Ilves innovatsiooni teemale, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mõlemad vestlusel osalejad rõhutasid vajadust riske võtta ja rohkem teadustegevusse investeerida. Ilvese sõnul väikestest sammudest ei piisa - globaalses mõõtmes vajame revolutsiooni tervishoiu ja sotsiaalsüsteemides, et katastroofi ära hoida. Kasparov ütles, et praegust kriisi ei ole võimalik lahendada, kui jääda väikeste sammudega edasiliikumise juurde.

Garri Kasparovil on peagi ilmumas raamat rahvusvahelisest innovatsioonist ja sellest, kuidas ühiskonnad uuenevad, millised on kultuurilised takistused ja kuidas tehnoloogiline areng Läänes on seiskunud, vahendasid ERRi teleuudised.

Finantskonverentsil saab lisaks Ilvesele ja Kasprovile kuulata Euroopa tunnustatud mõttekoja EPC ökonomisti Fabian Zuleegi, Soome Keskkaubanduskoja esimehe Risto Penttilä ning Euroopa Komisjoni tippametniku Henrik Hololei arutelu Euroopa finantstulevikust.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.