kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Baltimaade presidendid arutavad Vihulas koostöövõimalusi", ERR Uudised, 1. detsember 2011

01.12.2011

Ago Gaškov
Toimetas Karin Koppel

 

President Toomas Hendrik Ilvese kutsel algas õhtul Vihula mõisas Leedu, Läti, Eesti ja Poola presidendi kahepäevane kohtumine, kus räägitakse ühistest transpordi- ja energiaprojektidest ning piirkonna julgeolekust.

Balti riikide lipud lehvivad Vihula mõisas eri taktis. See on sümboolne, sest ehkki huvid peaksid olema enam-vähem sarnased, on lähenemine nende elluviimisele tihtipeale erinev. See küll ei hävita kolme riigi koostööd, kuid vahetevahel näib, et ühised huvid on koitama läinud, tõdes president Toomas Hendrik Ilves "Aktuaalse kaamera" teatel.

"Kui Eesti püüab igal juhul teha koostööd ja kompromisse, siis ma loodan, et teised riigid teevad sedasama," sõnas Ilves.

Leedu presidendi Dalia Grybauskaite hinnangul on Balti riikidel vaja Euroopa majandusintegratsioonile järele jõuda. Praegu on Baltimaade infrastruktuur muust Euroopast ikka veel liiga eraldatud.

"Euroopa Liidus oldud väheste aastate jooksul pole me veel piisavalt tugevasti Euroopa majandusega lõimunud. Me peame integreerumist Euroopa majandusega kiirendama ja seda saame teha vaid koos," nentis Grybauskaite.

"Meil on vaja teha koostööd mitte ainult poliitikas, vaid ka praktiliste küsimiste lahendamisel," lisas Läti president Andris Beržinš.

Homme ühineb Baltimaade presidentidega ka Poola president Bronislaw Komorowski. Üks koostöö komistuskivi, mida arutama hakatakse, on kiire raudteeühendus Kesk-Euroopaga.

 

Artikkel ERR Uudiste veebilehel.