kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"TÜ teaduskooli töötaja saab presidendilt tunnustuse", Postimees Online,

13.10.2011

Risto Mets

 

Täna, 13. oktoobril pärgab Toomas Hendrik Ilves Kadriorus Vabariigi Presidendi hariduspreemia laureaate. Reaalteaduste eripreemia pälvis sel aastal kauane Tartu Ülikooli teaduskooli matemaatikametoodik Hilja Afanasjeva.

Enam kui 30 tööaasta jooksul on Hilja Afanasjeva juhendamisel teaduskooli matemaatikaõppe lõpetanud ligikaudu 4000 noort, vahendas Tartu Ülikooli pressiesindaja.

TÜ teaduskooli direktori Viire Sepa sõnul on Hilja Afanasjeva oma pikaajalise entusiastliku tööga avanud matemaatika saladusi tuhandetele õpilastele, stimuleerinud nende intellektuaalset arengut ning suunanud nende karjäärivalikuid ühiskonnale vajalike erialade suunas.

Afanasjeva on ka viljakas õppematerjalide autor. Teaduskooli kursuste jaoks on ta kirjutanud kümme mahukat õppematerjali erinevate matemaatika valdkondade kohta, samuti eri aineid integreerivaid õppematerjale. Tema sulest on välja antud kolm matemaatikaraamatut, millest populaarseim on 2003. aastal ilmunud «Nuppu on?»

Koostöös hiljuti manalateele lahkunud abikaasa Jüri Afanasjeviga on Hilja Afanasjeval valminud uue riikliku õppekava kitsa matemaatikakursuse üheksa õpiku käsikirjad, millest esimene ilmus äsja trükist.

 

Artikkel Postimees Online'i veebilehel.