kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Halonen õnnitles Ilvest presidendiametis jätkamise puhul", BNS, 30. august 2011

30.08.2011

TALLINN, 30. august, BNS - Soome president Tarja Halonen õnnitles oma Eesti kolleegi Toomas Hendrik Ilvest teiseks ametiajaks valimise puhul.

Halonen palus esmaspäeval saadetud kirjas Ilvesel vastu võtta siirad õnnesoovid ja parimad soovid. Soome riigipea avaldas veendumust, et Eesti ja Soome väga head suhted jätkavad lähiaastatel tugevnemist. Haloneni õnnitlus jõudis presidendi kantseleisse teisipäeval.

Läti president Andris Bērziņš ja Leedu riigipea Dalia Grybauskaitė õnnitlesid esmaspäeval oma Eesti kolleegi Toomas Hendrik Ilvest teiseks ametiajaks valimise puhul.

Bērziņš väljendas oma läkituses veendumust, et Ilvese juhtimisel saavutab Eesti eesmärgid tõsta inimeste elatustaset ning tugevdada riigi positsioone rahvusvahelisel areenil, teatas Läti presidendi kantselei.

„Tahan toonitada traditsiooniliselt lähedasi, aktiivseid ja edukaid Läti-Eesti suhteid kõigis valdkondades ja tasemetel. Meie ühine arusaam regionaalkoostööst on aluseks pikaajalistele tulemustele transpordi ja logistika vallas,“ kinnitas riigipea, väljendades lootust jätkata edasist ühistegevust Eesti presidendiga koostöö edasise tugevnemise nimel.

Leedu president Dalia Grybauskaitė õnnitles Ilvest telefoni teel.

Grybauskaitė rõhutas, et Eesti on Leedu lähedane partner ja sõber ja kahte riiki seovad ühine minevik ning ühised huvid ja eesmärgid. "Võideldes koos kätte vabaduse, tegutsevad Eesti ja Leedu rahvad nüüd üheskoos, et Läänemere piirkonnast saaks kõige dünamiimilisemal arenev piirkond Euroopas," vahendas Leedu presidendi pressiesindaja Grybauskaitė sõnu.

Toomas Hendrik Ilvesele on oma õnnesoovid edastanud ka president Arnold Rüütel.

Presidendi kantselei pressiesindaja Piret Pert ütles BNS-ile, et tõenäoliselt tuleb lähipäevil posti teel õnnitlusi juurde. Samuti on oodata õnnitlusi pärast 10. oktoobrit, kui riigipea on oma teiseks ametiajaks ametisse astunud.

Eesti parlamendi enamus valis Ilvese esmaspäeval esimeses voorus teiseks hooajaks tagasi presidendiks.