kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Rakveres algas spordipidu, mille avas president Ilves", Delfi, 9. juuli 2011

09.07.2011

Tanel Saarmann

 

Reedel tehti algust Eestimaa Suvemängudega, mida peetakse 13. korda. Võistluste patrooniks on president Toomas Hendrik Ilves.

Pärast esimesi alasid peeti maha meeleolukas rongkäik, mis viis maakondade sportlased Rakvere ordulinnusesse, kus võistlused avas president Toomas Hendrik Ilves. Oma tervitussõnad laususid ka Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann ning Rakvere linnapea Andres Jaadla.

Rongkäiku, avamist ja Tanel Padar & The Suni konterti olid muuhulgas jälgima tulnud ka Marko Pomerants ja Indrek Saar.

Maakondade sportlased olid väge täis ning jääb vaid loota, et tänane peo algus ei kulmineeru hommikuse pohmelusega, mehed ja naised alustavad täna juba kell 9.00 kui võistlema asuvad mees- ja naisvõrkpallurid ning tennisistid.

 

Tulemusi avapäevalt:

 

Peamiselt peeti täna eelringi- ja kvalifikatsioonivõistlusi ning pallimängude puhul alagrupimänge.

Poiste jalgpallis on selgunud poolfinaalpaarid: Pärnumaa - Viljandimaa võitja läheb finaalis kokku Järvamaa - Tartumaa paari võitjaga. Tütarlastel on jalgpalliturniir veel liiga noor, et favoriite välja tuua.

Meeste korvpalliiturniiril on samuti peetud alles esimesed mängud ning kaks võitu kahest võimalikust on nii Raplamaal, Ida-Virumaal kui Põlvamaal, seega neist kolmest on ehk oodata lõppmängudelgi mehetegusid tegevaid meeskondi. Naiste turniir on taas nõnda algstaadiumis, et raske on favoriite kindlaks teha, Võrumaal on A grupis saavutatud kaks võitu, seejuures hoiti Jõgevamaa naised omavahelises mängus vaid 9 punkti peal (46-9).

 

Artikkel Delfi veebilehel.