kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Ilves tunnustas Lätis Zatlersit vastutustundlikkuse eest", ERR Uudised, 16. juuni 2011

16.06.2011

Ragnar Kond 

 

President Toomas Hendrik Ilves tunnustas Läti ametist lahkuvat riigipead Valdis Zatlersit vastutustundliku suhtumise eest nii Lätisse kui ka kogu Läänemere regiooni.

Zatlers kinnitas täna seimis peetud viimases kõnes, et raha mõju poliitika üle tuleb vähendada. Ilves ja Zatlers kohtusid presidentidena viimast korda õhtul Lätis Salacis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Zatlers kiirustas kohtumisele Riiast, kus ta täna pidas presidendina seimi ees oma viimase kõne.

Selles rõhutas Zatlers taas, et rahvas saab nüüd riigi tuleviku üle otsustada ja tema soovitab presidendina ohjeldada offshore-firmasid, parteide ebaseaduslikku rahastamist ja keelata valimisreklaam 30 päeva enne valimisi, et vähendada raha mõju.

President Ilvesega arutati Salacgrivas nii nelja aasta jooksul tehtud ühist tööd kui ka tulevikku.

Läti lahkuv riigipea ei öelnud täna ei seimis ega ka intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", kas ja kuidas ta poliitikas jätkab, ehkki andis mõista, et kõrvalseisjaks ta ei jää.

"Praegu olen ma veel Läti president ja täidan neid kohustusi lõpuni. Seetõttu on vara rääkida poliitilistest arengutest pärast 7. juulit ja minu osalusest selles. Kuid rahva seas on märgata väga suurt muutumissoovi, midagi sellist, nagu 20 aastat tagasi, ja sellega liitumine on avatud kõigile Läti elanikele, nende seas ka mulle kui oma riigi patrioodile," lausus Zatlers.

Seim vabastas täna valitsuse ettepanekul korruptsioonitõrje büroo juhi Normunds Vilnitse, kellele heidetakse ette ebakorrektset tegevust. Piisab, kui öelda, et suuremad läbiotsimised oligarhidega seotud kriminaalasjas algatas büroo asejuht Juta Strike ajal, mil Vilnitis oli puhkusel.

 

Artikkel ERR Uudised veebilehel.