kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"President kutsus vastuvõtule kuus Järvamaa õpilast", Järva Teataja, 17. juuni 2010

17.06.2010

Esmaspäeval korraldavad president Toomas Hendrik Ilves ja proua Evelin Ilves vastuvõtu üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste parematele lõpetajatele.

Järvamaad esindavad vastuvõtul kuldmedaliga keskkooli lõpetavad Märt Kozorezov ja Reino Mänd Türi gümnaasiumist ning hõbemedalistid Teele Siska Aravete keskkoolist, Teele Järvpõld Paide ühisgümnaasiumist, Kristjan Kanarbik Järva-Jaani gümnaasiumist ja Tähti Salla Türi majandusgümnaasiumist.

Tähti Salla kuulis kutsest alles eile, kuigi teadis, et kool ta esitas. Kutset Salla veel näinud polnud, sest viibis eile Saksamaal ja tuleb tagasi reedel, seetõttu ei osanud ta öelda, milline vastuvõtupäev välja hakkab nägema. «Ma ei tea isegi, mis päeval vastuvõtt on,» lisas ta.

Samas kinnitas Salla, et läheb vastuvõtule kindlasti, sest see on talle oluline. «Mulle täiega meeldib see idee ja olen väga rõõmus, et saan sinna minna,» sõnas ta.

Salla lisas, et president Toomas Hendrik Ilvesega ta kunagi silmast silma kohtunud pole, seetõttu ootab vastuvõttu väga.

Järvamaal lõpetab tänavu kuld- või hõbemedaliga kooli 13 noort, neist kuus Paide gümnaasiumis, kes ükski kutset presidendi vastuvõtule ei saanud.

Paide gümnaasiumi kuldmedaliga lõpetav Kristiine Kurema selgitas, et õpetajad küsisid kuldmedalistidelt, kas keegi soovib minna vastuvõtule, kuid kuuldes, et see on lõpetamisega samal päeval, arvasid kõik, et olulisem on olla oma kooli lõpuaktusel.

Kurema lausus, et ta oleks kaalunud minekut juhul, kui vastuvõtt oleks olnud enne lõunat.

«Mul polnud küll kahju ära öelda, sest sellist varianti pole olemas, et ma oma lõpuaktusele ei lähe,» arutles ta.

«Presidendi vastuvõtule võib minna ju kunagi veel, kui elus midagi veel suuremat korda saata.»