kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Aasta põllumees sattus fotograafide piiramisrõngasse", Maaleht, 3. märts 2011

03.03.2011

Silja Lättemäe

 

Esimest korda elus presidendi vastuvõtul käinud aasta põllumehe Madis Ajaotsa tegi Estonia teatris kohmetuks mitte auväärt seltskond, vaid uudishimulikud kaameramehed.

“Sel moel vabariigi sünnipäeva tähistamine oli üks tähtsamaid sündmusi mu elus,” ütleb Tartumaa Pilsu talu peremees Ajaots. “Maamees saab presidendi vastuvõtul väga hästi hakkama, ei ole midagi keerulist.”

Pisikese üllatusena tuli siiski see, et Estonia teatri ees oli punane vaip rullitud otse lumme, nii et vastuvõtule kutsutute jalad talvist külma maad ei puutunudki.

“Mina olen lihtne inimene, aga hetkega olime otsekui teises maailmas,” kirjeldab mulluse aasta põllumehe abikaasa Marge Ajaots.

“Pärast kätlemist olime fotograafide piiramisrõngas, neid fotograafe oli päris palju – iga nurga peal. Mina ei oska maamehena nii hästi neid poose võtta,” tunnistab Madis Ajaots kohmetust.

Kätlemisele järgnenud suure saali seltskondlik melu oli aga väga meeldiv.

“See oli meeldejääv õhtu eriliste inimeste keskel. Hea oli tunda, et oleme kutsutute seas, et ka meie igapäevast tööd maal on seeläbi tunnustatud,” lisab Pilsu talu perenaine.

Tuntud põllumehi oli Estonias teisigi – Märt Riisenberg, Tanel Bulitko Raplamaalt, parim talupidaja Taavi Serv Võrumaalt, Arvo Veidenberg Viljandimaalt.

Huvitavaid vestluskaaslasi leidsid Ajaotsad ka teiste valdkondade helgemate peade seast.

Nii sai Võru Seltsi esimehe Triinu Ojariga räägitud suitsusaunadest ning kirjamees Aapo Ilvesega põnevatel päevatee-madel.

Teraviljakasvatusega tegeleva Ajaotsa sõnul tuli mitmele peokülalisele üllatusena, et Eesti põllumehed ekspordivad vilja tulundusühistu Kevili kaudu välismaale.