kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Mulgid lustisid Paistus", Valgamaalane, 7. juuni 2016

07.06.2016

Vello Jaska


Viljandi vallas Paistus sai laupäeval teoks neljas Mulgi pidu «Lääme kiike katsumaie», mille lavastas Alli Laande.

«Mul on väga hea meel olla peol, kus kõik mulgid on koos ja kui nad pole siin, siis nad pole mulgid,» ütles president Toomas Hendrik Ilves avakõnes. President leidis, et selline üritus, kus mulgid kokku saavad, on hädavajalik, sest Mulgimaa on üks hästi uhke koht.

Kohal oli ka hulk kollektiive Valga maakonnast. Tõrva linnast esinesid Tõrva gümnaasiumi 1. ja 6.–7. klassi rühm, C-rühm, lastekoor ja mudilaskoor, kultuurimaja tantsurühm Pigilind, rahvamuusikaansambel Jauram, eakate tantsurühm Eideratas ja Tõrva segakoor. Jauram saatis Thea Leitmaa juhendamisel nii tantsijaid kui lauljaid ning mängis kaasa koondorkestris.

Helme vallast olid peol tantsurühm Jandali, Ritsu kooli 1.–4. klassi tantsijad ning Ala rahvamaja tantsurühm Hõbetäht, Hummuli vallast Pastlapoolikud ja eakate tantsutrupp Hõbejuus. Põdrala valda esindasid Riidaja põhikool ja eakate tantsurühm Nurmenukk.

Koos esinejatega oli peol umbes 3000 inimest: kapellid, rahvamuusikud, lauljad, tantsijad, külalised Tallinnast ja Lätimaalt. Samaaegselt leidis aset ka Mulgi laat, kus pakuti omakandi sööki ja käsitööd.

Viies Mulgi pidu saab teoks 2018. aastal Abjas.