kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Toomas Hendrik Ilves: moodustage Seto vald", Postimees, 28. jaanuar 2016

28.01.2016

Annela Laaneots, Setomaa portaali toimetaja


Eile, 27. jaanuaril toimunud maakonnalehtede peatoimetajate kokkusaamisel Vabariigi Presidendiga soovitas Toomas Hendrik Ilves setodele moodustada Seto valla.

"Intelligendid on alati vähemuses. Olen propageerinud kõik need aastad, et kodanikuühiskonnal on jõud. Koonduge, moodustage MTÜ, kirjutage, kirjutage, kirjutage – ja siis tehke endale seto vald," vastas Ilves Setomaa ajalehte esindanud Setomaa ajalehe kolleegiumi liikmele sootska Annela Laaneotsale, kes küsis, kuidas lahendada volikogudes tekkinud väärtuskonflikte.

"Mina kirjutasin ühe artikli 14 aastat tagasi, mille avaldasin "Sakalas", ja olen endiselt selle juures, et Mulgimaa 5 kihelkonda kokku moodustaksid valla. Seal oleks sama palju rahvast kui Viljandis ja see oleks päris tugev poliitiline jõud," lisas Ilves.

Ka teisipäeval Põlva maavanema juurde kogunenud Põlvamaa vaimulike meelest ei tohiks haldusreformi puhul raha ja numbrite kõrval unustada piirkondade kultuurilist tausta ja kohalikke eripärasid.

Kultuurilise eripära arvestamist haldusreformi puhul peab oluliseks ka Võro Selts, mille liikmed tegid jaanuarikuus ettepaneku Vana Võromaa omavalitsuse moodustamiseks.


Artikkel Postimehe veebilehel.