kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Ilves: Eesti piirialade venelased meile ohtu ei kujuta", Postimees, 12. detsember 2015

12.12.2015

BNS


President Toomas Hendrik Ilves ütles Šveitsi ajalehele Neue Zürcher Zeitung antud usutluses, et väited Eesti piirialade venelaste ohtlikkusest riigi stabiilsusele ei vasta tõele.

Ilvese sõnul ei ole Eesti noorte jaoks rahvuskategooriad enam olulised. «Mis Eesti ühiskonda polariseerib, on hoiakud homoseksuaalsete ja sisserändajate suhtes. Siinkohal on etnilised eestlased selgelt liberaalsemad kui etnilised venelased,» rääkis Ilves reedel Neue Zürcher Zeitungis avaldatud intervjuus.

Ilves ütles väljaandele, et kuigi meediast võib tihti lugeda, nagu kujutaksid Eesti piirialade venelased endast ohtu riigi stabiilsusele, ei vasta see tõele. «Ajakirjanikest on rumal arvata, et Eestis olevad venelased kujutavad endast ebastabiilsuse allikat. Vaadake kasvõi palga ja elukvaliteedi erinevusi – kas te tõesti usute, et keegi tahaks kolida teisele poole piiri, kus tal mingeid tulevikuväljavaateid pole?» ütles Ilves Neue Zürcher Zeitungile.

Väljaande sõnul ei näi aga kaugeltki kõik eestlased Ilvesega sama arvamust jagavat. Nii näiteks väljendub see mõned kuud tagasi käivitatud venekeelse avalik-õigusliku telekanali loomises, millega loodetakse Venemaa propagandale vastu astuda.

Isegi kui rahvastikust veerandi moodustav vene vähemus pisut paremale järjele saab, jääb nende sotsiaalne positsioon ikkagi teisejärguliseks, kirjutab Neue Zürcher Zeitung.


Artikkel Postimehe veebilehel.