kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Vaiko Eplik presidendi kogumikalbumist: siin on üks vihane noor mees", ERR Uudised, 6. detsember 2015

06.12.2015

Toimetas Rutt Ernits


Toomas Hendrik Ilves esitles sel nädalal oma kogumikalbumit, kuhu on koondatud kõik presidendi lemmiklood. Muusik Vaiko Eplik analüüsis plaati ja tõdes, et president on hingelt tõeline rokkar.

"Siin on üks vihane noor mees, kes ei löö risti ette," rääkis Eplik Ilvese kogumikust "Teenage Wasteland – Lemmikud aastatest 1963–1978 / Favourites 1963–1978", vahendas ETV saade "Hommik Anuga".

Eplik lisas, et muusika ütleb inimese kohta palju. "Mõnikord tuleb suuri üllatusi ette, kui sa näed näiteks vanemat prouat ja tuleb välja, et talle meeldib Rammstein," selgitas Eplik.

Samas tõdes Eplik, et tema jaoks plaadil olev nimekiri väga üllatav ei ole ning on näha, et presidendi puhul on tegemist olnud Ameerika teismelisega. "Oleks huvitav näha, milline tema vaade Eesti rokiajaloole on," rääkis Eplik.

Eplik lisas, et kohtudes presidendiga soovitab Ilves talle alati moodsat muusikat. "Meil ongi presidendiga millestki rääkida, sest me oleme mõlemad melomaanid, me oleme mõlemad plaadikorjajad. Nagu kaks kalameest saavad kokku," rääkis Eplik oma suhetest presidendiga.

Muusiku hinnangul tahab president enne ametipostilt lahkumist avada end teise külje pealt. "Ma arvan, et ta üritabki ennast tutvustada. President valmistub võib-olla selleks, et varsti ta saab oma ametist vabaks, mida mina isiklikult väga ootan, sest presidendiga ongi väga keeruline, see on mitmes mõttes nõme amet, sa ei saa ennast vabalt tunda või väljendada," selgitas Eplik.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.