kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Puuetega inimeste esindajad lubavad reformi vastu edasi võidelda", ERR Uudised, 4. detsember 2014

04.12.2014

Marju Kaasik
Toimetas Sven Randlaid


President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna Kadriorus puuetega inimeste esindajatega ja tunnistas, et ei näe põhjust töövõimereformi seaduse mitte välja kuulutamiseks.

Puuetega inimeste esindajad kinnitasid, et nad kavatsevad töövõimereformi vastu edasi võidelda.

Liikumispuudega Inimeste Liidu juhatuse liige Tiia Sehver ütles "Aktuaalsele kaamerale", et on jäänud veel võimalus pöörduda õiguskantsleri poole.

"Aga me ka täna kohtume veel puuetega inimeste esindajatega ja ma arvan, et meil juba täna sünnib mingi otsus," ütles Sehver.

Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimehe Monika Haukanõmme sõnul andis president selge lubaduse, et ta kohtub ministritega, arutab kõiki kitsaskohti, mis Kadriorus välja toodi ja hoiab asjadel silma peal.

"Seadusandja ja täitevvõim peavad üheskoos tegutsema selle nimel, et hajutada puuetega inimeste kui niigi väga haavatavate ühiskonnaliikmete ebakindlust selle seaduse rakendamise ning nende olukorra suhtes," ütles president Ilves.

"Samas on selge, et senine korraldus jätkuda ei saa. Tööd teha soovivatele erivajadustega inimestele võimaluste pakkumine on mitte ainult inimlik, vaid see toetab Eesti ühiskonna arengut tervikuna. See on üks olulistest struktuursetest reformidest," lisas ta.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.