kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Presidendi tunnustuse pälvinud õpetajaid hindavad kõrgelt nii kolleegid kui õpilased", ERR Uudised, 30. oktoober 2014

Miina Härma gümnaasiumi tunnustatud muusikapedagoog Kadri Leppoja koos presidendiga
© Arno Mikkor

30.10.2014

Anna Gavronski


Mitu õpetajat said täna presidendilt sooja käepigistuse – jagati hariduspreemiaid. Tubli töö eest õnnitleti teiste seas Miina Härma gümnaasiumi muusikaõpetajat ja koorijuhti Kadri Leppojat, keda õpilased peavad suurepärase muusikalise talendiga nõudlikuks õpetajaks.

Igapäevane nendest ustest sisse ja välja rühkimine on täna premeeritud muusikaõpetaja Kadri Leppoja ellu toonud palju õnnelikke hetki. Piisab ilusti õnnestunud kontserdist, korda läinud tunnist või siirast tänust.

Miina Härma gümnaasiumi muusikaõpetaja ja koorijuht, hariduspreemia laureaat Kadri Leppoja meenutas, et üks selline õnnelik hetk oli näiteks eelmisel aastal, kui üks 9. klassi neiu, kes oli koolist lahkumas, tuli pärast viimast kooriproovi, kallistas kõvasti õpetajat ning suur aitäh.

Kolleegide ja õpilaste arvates on Leppoja kooli visiitkaart, kes kannab edasi Miina Härma ideid.

"Ma arvan, et tema suhtumine muusikasse on ka enam-vähem samasugune nagu Miina Härmal oli. Ta on hästi nõudlik. Ta tõesti ei tee mingisuguseid järeleandmisi kunstilises mõttes kunagi," kirjeldas Leppojat kolleeg Ivika Hein

Lisaks said täna presidendi hariduspreemiad legendaarne keemiaõpetaja Väino Ratassepp ja mäekeemiatööstuse õpetaja Galina Trofimova ning reaalteaduste eripreemia füüsikaõpetaja Indrek Peil.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.